19.05.2022 15:30 14 PM/GDDKiA

Nowe informacje dotyczące budowy drogi prowadzącej do atomówki

Fot. GDDKiA

Jedenaście ofert wpłynęło w przetargu na sporządzenie dokumentacji dla budowy nowej drogi krajowej do gminy Choczewo. Trasa pozwoli na sprawny dojazd do preferowanej lokalizacji elektrowni jądrowej - Lubiatowo-Kopalino.

Na sfinansowanie koncepcji programowej z wariantowaniem przyszłej drogi krajowej GDDKiA planuje przeznaczyć 14,66 mln zł. W przetargu wpłynęło 11 ofert, najniższa opiewa na ponad 9 mln zł, a najwyższa na ponad 17,5 mln zł.

Droga, która połączy przyszłą drogę ekspresową S6 na węźle Łęczyce z gminą Choczewo, będzie jednojezdniowa, o parametrach klasy GP - droga główna ruchu przyspieszonego. Jest to klasa obowiązująca na nowych drogach krajowych, niebędących drogami szybkiego ruchu - informuje Piotr Michalski, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku.

Zobacz także: Przygotowują się do budowy drogi prowadzącej do atomówki

Dokumentacja przetargowa została podzielona na dwa zadania, które będzie realizował ten sam wykonawca wyłoniony w drodze przetargu.

Zadanie nr 1 obejmuje przygotowanie dokumentacji dla odcinka drogi krajowej od elektrowni jądrowej w preferowanej przez spółkę Polskie Elektrownie Jądrowe lokalizacji „Lubiatowo-Kopalino” do drogi wojewódzkiej nr 213. Przewidziany czas to około 30 miesięcy – dodaje Piotr Michalski, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku.

Drugie zadanie obejmuje sporządzenie dokumentacji dla odcinka od DW213 do węzła Łęczyce na drodze ekspresowej S6 Leśnice - Bożepole Wielkie. Na to zadanie przewidziano czas około 32 miesięcy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...