19.05.2022 13:00 2 PM/UG Szemud

W Bojanie ma powstać skatepark

Zdjęcie ilustracyjne/Fot. pixabay.com

Jazda na deskorolce, rowerze, hulajnodze czy na rolkach - ekstremalne sporty będzie można uprawiać w Bojanie. Gmina pozyskała unijne dofinansowanie na budowę skateparku.

Gmina Szemud pozyskała dofinansowanie na inwestycję w Bojanie. Chodzi o budowę skateparku.

W środę (18 maja) w Gdańsku wójt Ryszard Kalkowski podpisał umowę z marszałkiem województwa pomorskiego Mieczysławem Strukiem na mocy której urząd otrzyma 539 tys. złotych z Unii Europejskiej na budowę skateparku w Bojanie – czytamy na stronie urzędu gminy.

Pełna dokumentacja budowy parku sportowo-rekreacyjnego w Bojanie powstała już w zeszłym roku i obejmuje powstanie profesjonalnego skateparku z pumptrackiem oraz dużym placem zabaw z infrastrukturą.

Środki pomogą rozpocząć ważną inwestycję, która według kosztorysu ma pochłonąć ponad 2 miliony złotych. Urząd Gminy Szemud próbuje pozyskać kolejne dofinansowanie z Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Czytaj także: W gminie Szemud powstanie ośrodek treningowy dla strażaków ochotników

To nie koniec informacji dla mieszkańców Bojana. Podczas spotkania ustalono, że wspólnymi siłami zostanie podniesione bezpieczeństwo drogowe w centrum tej wsi.

Po wielu latach działań i rozmów jest zgoda na powstanie infrastruktury, która ograniczy prędkość pojazdów. Dodatkowo marszałek zapowiedział, że przekaże dofinansowanie z Programu Aktywne Sołectwo Pomorskie dla Bojana, aby doposażyć istniejący plac zabaw - informuje gmina.

Fot. UG Szemud


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24