18.05.2022 14:00 0 PM/KWP Gdańsk

Miał dość ukrywania, więc zgłosił się na policję

Fot. KWP Gdańsk

Do komisariatu policji sam zgłosił się mężczyzna, który był poszukiwany trzema listami gończymi. Mundurowym powiedział, że ma już dość ciągłego ukrywania się i chce odbyć karę pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił do zakładu karnego na ponad rok więzienia.

We wtorek (17 maja) do komisariatu policji przy ul. Długa Grobla 4 w Gdańsku zgłosił się mężczyzna, który powiedział dyżurnemu, że jest poszukiwany i chciałby tę sprawę zakończyć. Dodał, że ma już dosyć ciągłego ukrywania się oraz unikania miejsc, w których mógłby zostać rozpoznany i zatrzymany.

49-letni mieszkaniec Gdańska do komisariatu przyszedł w towarzystwie swojej znajomej. Na miejscu się z nią pożegnał, po czym powiedział policjantom, że jest już gotowy, aby ponieść ciążące na nim konsekwencje. Mężczyzna już pod opieką mundurowych został sprawdzony w policyjnych systemach, a następnie zatrzymany - informuje gdańska policja.

Był poszukiwany trzema listami gończymi, na podstawie nakazu doprowadzenia oraz ustalenia miejsca pobytu. Teraz zatrzymany spędzi ponad rok w zakładzie karnym

Fot. KWP Gdańsk

Podobne sytuacje zdarzają się dość rzadko, ponieważ osoby poszukiwane najczęściej nie chcą trafić do zakładu karnego. Ostatnia tego typu sytuacja miała miejsce kilka lat temu, kiedy to do gdańskiej komendy miejskiej przyszedł poszukiwany. Mężczyzna był wówczas przygotowany na dłuższą odsiadkę, przyniósł ze sobą spakowaną torbę oraz telewizor i konsolę do gier - dodaje policja.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24