09.05.2022 09:00 4 PM/UM Gdynia

Teren przy gdyńskim 'Maximie' sprzedany. Nie wiadomo jeszcze, co tam powstanie

Źródło: gdynia.pl/fot. Marcin Mielewski

Za ponad 23 miliony złotych miasto sprzedało grunt przy ulicy Orłowskiej, który graniczy bezpośrednio z terenem po słynnym klubie „Maxim”. Do postępowania przetargowego przystąpiło łącznie dwóch oferentów.

W piątek (6 maja) rozstrzygnięto przetarg na sprzedaż należącej do miasta nieruchomości przy ulicy Orłowskiej 17 przy dawnym klubie "Maxim".

Nieruchomość w samym centrum nadmorskiego Orłowa kupiła spółka Invest Komfort SA Sp. Dokładnie 23 miliony 32 tysiące 242 złote brutto – tyle za atrakcyjny teren tuż obok słynnego „Maxima” znanego z hitu zespołu Lady Pank zapłaci jego nowy nabywca - informuje gdyńsku urząd miasta.

Przypomnijmy, że mowa o niezabudowanej nieruchomości przy prowadzącej wprost do orłowskiego molo i plaży ulicy Orłowskiej. Teren składa się z dwóch sąsiednich działek o kształcie przypominającym prostokąt, ma 3707 metrów kwadratowych powierzchni i od strony morza graniczy z gruntem, na którym znajdują się pozostałości po byłym klubie „Maxim”.

Co inwestor będzie mógł zrobić przy Orłowskiej 17? W tej chwili teren jest jedynie częściowo porośnięty pojedynczymi drzewami i krzewami, a podstawowe media znajdują się w zasięgu działek. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego obowiązującym w tym miejscu, dopuszcza się wykonanie zabudowy obiektami turystyki i kultury (przynajmniej od strony ul. Orłowskiej) lub budownictwem wielorodzinnym - czytamy na gdynia.pl.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...