07.05.2022 09:41 6 Kaja/ZUS

Dwie decyzje w jednej przesyłce. ZUS rozsyła ważne listy

Fot. pixabay.com

W tym roku decyzje o nowej wysokości emerytury lub renty po waloryzacji oraz o przyznaniu tzw. „trzynastki” świadczeniobiorcy otrzymają w jednej przesyłce.

Jeszcze do końca maja emeryci i renciści w swoich skrzynkach pocztowych znajdą informację, o jaką kwotę ZUS zwiększył im od marca świadczenie. Dowiedzą się również, że przyznał im i wypłacił w kwietniu dodatkowe roczne świadczenie pieniężne, czyli tzw. „trzynastkę”. Podobnie jak w ubiegłym roku obie informacje będą zawarte w jednym liście.

W marcu zwaloryzowane zostały wszystkie świadczenia długoterminowe, czyli emerytury, renty, renty socjalne, zasiłki i świadczenia przedemerytalne. Na waloryzacji zyskało przeszło 8,5 miliona osób. W tym roku świadczenia wzrosły o 7 proc. - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik prasowy ZUS w Pomorskiem.

Dodatkowym wsparciem dla świadczeniobiorców Jest tzw. trzynasta emerytura. W tym roku wniosła ona 1338,44 zł brutto. Ze tej kwoty została pobrana jedynie składka zdrowotna w wysokości 120,46 zł, co oznacza, że do kieszeni emerytów i rencistów trafiło 1217,98 zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24