16.03.2022 14:03 4 AB/UM Gdańsk

W Gdańsku pobiegną na znak solidarności z Ukrainą

źródło: gdansk.pl

26 marca w wielu miejscach w Polsce odbędzie się wspólny bieg na znak solidarności z Ukrainą. Do wydarzenia dołączył Gdańsk, gdzie wszyscy chętni będą mogli pobiec w parku im. R.Reagana. Do aktywności można również dołączyć online z pomocą aplikacji mobilnej.

Bieg odbędzie się nie tylko w Gdańsku, ale w innych miastach Polski, gdzie wszyscy uczestnicy będą się solidaryzować z Ukrainą i zbierać pieniądze na pomoc.

Dziś nie wiemy, jak będzie rozwijała się sytuacja na Ukrainie przez najbliższe tygodnie. Jesteśmy jednak pewni, że nasi przyjaciele w dalszym ciągu będą potrzebować realnego wsparcia. Biegiem dla Ukrainy chcemy dołożyć wszelkich starań, aby ludzie tacy jak my, otrzymali niezbędną pomoc - czytamy na portalu gdansk.pl

Żeby wziąć udział w wydarzeniu, należy wysłać formularz zgłoszeniowy oraz wpłacić dowolną kwotę na zbiórkę na rzecz Ukraińców. Cały zysk trafi do Polskiej Akcji Humanitarnej. Wydarzenie rozpocznie się 26 marca o godzinie 12:00. Bieg wystartuje w parku im. Reagana od ulicy Kaczyńskiego. Zawodnicy pobiegną na dystansie 5 km.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...