12.02.2022 16:00 2 AB/pomorskie.eu

W Gdańsku powstanie Centrum Opieki Wytchnieniowej

źródło:pomorskie.eu

W Gdańsku rozpocznie się budowa Centrum Opieki Wytchnieniowej. W placówce mają przebywać ciężko chorzy, których opiekunowie nie będą mogli się nimi zająć w danym momencie.

Centrum Opieki Wytchnieniowej to projekt Fundacji Hospicyjnej. Ma służyć ciężko chorym dzieciom, dorosłym i ich rodzinom. Chodzi też o czasowe zastąpienie rodziny w sprawowaniu opieki w domu nad bliskimi, niesamodzielnymi z powodu choroby lub niepełnosprawności - czytamy na portalu pomorskie.eu.

Centrum ma oferować 14-dniowe całodobowe turnusy dla pacjentów. Organizowane będą różne zajęcia rehabilitacyjne i terapeutyczne. Stan zdrowia pacjentów będzie stale monitorowany. Dodatkowe wsparcie otrzymają także opiekunowie, którzy będą mogli skorzystać z usług psychologicznych i warsztatów dotyczących opieki nad osobą niesamodzielną w warunkach domowych.

źródło:pomorskie.eu

W centrum łącznie ma przebywać 40 podopiecznych. Prace budowlane rozpoczną się w marcu, a placówka ma być gotowa na początku 2023 roku. Koszt inwestycji wynosi około 22 mln zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...