21.01.2022 16:00 34 AB/KPP Wejherowo

Kolejne mandaty za nienoszenie maseczek

źródło: KPP Wejherowo

Policjanci cyklicznie sprawdzają czy mieszkańcy noszą maseczki w galeriach handlowych czy w sklepach wielkopowierzchniowych. Wejherowscy mundurowi od soboty (15 stycznia) ujawnili 433 takie przypadki.

Funkcjonariusze, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się pandemii, sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących przepisów. W przypadku ich nie przestrzegania mogą ukarać taką osobę mandatem karnym.

Ogółem od soboty 15 stycznia policjanci podjęli kilkaset interwencji wobec tych, którzy nie stosowali się do obowiązku zakrywania ust i nosa. W ciągu ostatnich dwóch dni ujawnili 422 przypadki lekceważącego podejścia do zagrożenia. Znaczna część osób otrzymała mandat karny, wobec 9 osób został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu, a pozostała część została pouczona albo zwrócono jej uwagę, ponieważ w niewłaściwy sposób zakrywali usta i nos maseczką - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Funkcjonariusze nadal będą prowadzić kontrole w galeriach handlowych i sklepach wielkopowierzchniowych.

Pamiętajmy, że pandemia nie zniknęła, z codziennych doniesień w sprawie zachorowań widoczne są wzrosty liczby infekcji, więc tym bardziej pamiętajmy, że zdrowie nasze i naszych najbliższych jest najważniejsze i zależy w od naszego odpowiedzialnego zachowania. Nie podejmujmy zachowań ryzykownych - dodaje Anetta Potrykus.

Przypomnijmy, że w piątek (21 stycznia) odbyła się konferencja prasowa związana z przyspieszeniem pandemii. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...