21.01.2022 12:30 0 AB/Tytani Wejherowo

Tytani Wejherowo: trwają przygotowania do rundy wiosennej

Facebook.com/Tytani Wejherowo

Tytani Wejherowo przygotowują się do kolejnych ligowych starć. Po dwóch zwycięstwach w meczach sparingowych przyszedł czas na turniej o Puchar Burmistrza Czerska. Jednodniowe zawody będą ostatnim przystankiem przed rundą wiosenną.

Tytani do tej pory rozegrali dwa sparingi przygotowawcze z drugoligowymi drużynami. W Wejherowie pokonali Sambor Tczew 32:36 i Fahrenheit Gdańsk 36:32.

Przygotowujemy się fizycznie, ponieważ to jest podstawa, aby w przyszłości pozbyć się kontuzji. Niestety nie uniknęliśmy urazów, wypadło mi tak naprawdę dwóch nominalnych rozgrywających. Mieliśmy zaplanowane dwa sparingi z drugą ligą. Sambor Tczew wszystkie mecze w lidze wygrał, natomiast gracze z Gdańska są na trzecim miejscu. Przeciwnicy byli na wysokim poziomie. Ja jestem zadowolony z postawy młodszych zawodników, pokazali się z dobrej strony - mówi Robert Wicon, trener Tytanów.

Turniej o Puchar Burmistrza Czerska odbędzie się w sobotę (22 stycznia). Rywalami wejherowian będą MKS Handball Czersk, ponownie Sambor Tczew i dobrze znany z ligowych boisk KPR Elbląg. Na turniej Tytani pojadą osłabieni.

Pierwszy mecz zagramy z Samborem Tczew. W turnieju na pewno zagrają młodsi zawodnicy, ponieważ już teraz wiemy, że nie zagra Radek Sałata, a także inni nominalni zawodnicy, Rafał Wicki również nie pojedzie, nie wiem jeszcze jak z Michałem Szymanowskim. Nie wiem czy ja nie będę musiał się przebrać i zagrać. Wezmę ze sobą strój - dodaje Robert Wicon.

Zawody w Czersku będą ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się meczami ligowymi. Pierwszy wejherowianie rozegrają w sobotę (29 stycznia). Na wyjeździe podejmą Gwardię Koszalin, która zajmuje trzecie miejsce w tabeli i wyprzedza Tytanów o punkt.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...