20.01.2022 14:00 5 WH/KPP w Wejherowie

Ukradł kable z budowy w Gościcinie – notowany za włamania na myjniach samochodowych

Fot. KPP w Wejherowie

Kryminalni zatrzymali 40-latka z Wejherowa, który podejrzany jest o włamanie do domu w budowie w Gościcinie. Miał zabrać łącznie około 600 metrów kabla. Okazało się, że na koncie ma też włamania do m.in. myjni samochodowych, które działy się w grudniu 2021 roku.

Policjanci kryminalni z wejherowskiej komendy w środę (19 stycznia) pracując nad sprawą kradzieży z włamaniem do domu w budowie w Gościcinie, ustalili tożsamość i zatrzymali sprawcę, którym okazał się znany mundurowym 40-latek z Wejherowa. Jak ustalili funkcjonariusze, do kradzieży z włamaniem doszło w nocy z 14 na 15 stycznia – wyjaśnia asp. sztab. Anetta Potrykus, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Mężczyzna miał ukraść szpulę z kablem (około 500 metrów) i ponad 100 metrów kabla z innego bębna. Mundurowi zatrzymali mężczyznę w jednym z pustostanów w Wejherowie.

Przy nim także została znaleziona mniejsza część kabla, którą zabezpieczono do sprawy. Mężczyzna był już wcześniej notowany za inne kradzieże z włamaniem, m.in. na myjniach samochodowych, do których dochodziło w grudniu 2021 roku – dodaje Potrykus.

Decyzją sądu, 40-latek trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24