23.04.2024 13:23 0 PM

Szczegóły morderstwa w Płaczewie. Zobacz materiały policji!

Fot. KPP Wejherowo

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia zaginięcia 35-letniego mężczyzny. Nikt nie spodziewał się, że zakończenie policyjnego dochodzenia będzie aż tak makabryczne. Okazało się, że poszukiwany nie żyje, a jego ciało zostało ukryte pod posadzką. Cztery osoby usłyszały zarzut zabójstwa.

Zwłoki mężczyzny w niedzielę (21 kwietnia) ujawnili kryminalni. Znajdowały się w garażu w miejscowości Płaczewo, ukryte w dole zalanym betonem. W działaniach brali udział policjanci z Wejherowa i Gdańska, wsparcia udzielili również strażacy.

Pierwsze zatrzymania osób mających związek z tą sprawą zostały zrealizowane przez policjantów z Wejherowa już w nocy z soboty na niedzielę,  kolejne czynności  i zatrzymania były wykonywane w niedzielę i poniedziałek. Do sprawy łącznie zatrzymanych zostało siedem osób z czego część usłyszała bądź usłyszy zarzuty.

Ciało mężczyzny ukryte było w dziurze i zalane betonem pod posadzką garażu.  Na  miejscu pracowali wejherowscy kryminalni, policjanci dochodzeniowo-śledczy,  technik kryminalistyki i policjanci z Gniewina.

Ponadto działania wejherowskich policjantów wspierali policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz funkcjonariusze wydziału kryminalnego oraz dochodzeniowo-śledczego gdańskiej komendy wojewódzkiej. Na miejscu także okazała się niezbędna pomoc strażaków z Państwowej Straży Pożarnej z Wejherowa i Gdańska, którzy dysponują specjalistycznym sprzętem, niezbędnym do usunięcia betonu w celu dostania się do ciała zabitego mężczyzny – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Czynności na miejscu nadzorował prokurator. Technik kryminalistyki oraz policjanci z laboratorium kryminalistycznego przeprowadzili oględziny na miejscu zdarzenia, zabezpieczyli ślady i dowody na miejscu przestępstwa. Po usunięciu gruzu i ziemi, możliwe było wydobycie ciała mężczyzny i zabezpieczenie ich do badań sekcyjnych.

Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo

Policjanci pracując nad sprawą ustalili, że pokrzywdzony w nocy z 11 na 12 kwietnia uczestniczył w libacji alkoholowej, podczas której najprawdopodobniej doszło do sprzeczki, w której pokrzywdzony był bity i kopany po całym ciele. Następnie zwłoki przewiezione zostały do innej miejscowości i ukryte w wykopanym w garażu dole, który zalany został betonem – dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.

Zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim został przedstawiony już czterem mężczyznom wieku 17, 23 do 34 lat 40 lat, przy czym 34-latek  dopuścił się tego czynu w ramach wielokrotnego powrotu do przestępstwa. Łącznie do tej sprawy zostało zatrzymanych 7 osób, część z nich usłyszała, a kolejni usłyszą zarzut zabójstwa jedna z osób usłyszy zarzut poplecznictwa.

Obecnie policjanci realizują doprowadzenia do sądu, gdzie odbywają się posiedzenia w tej sprawie, na których prawdopodobnie zostaną zastosowane tymczasowe aresztowania.  Pod uwagę brane są także inne zarzuty dotyczące nie udzielenia pomocy pokrzywdzonemu.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również: