12.01.2022 15:00 39 AB/KPP Wejherowo

Wezwał policję do kolizji, dostał mandat w wysokości 1500 złotych

źródło: KPP Wejherowo

Kierujący nissanem uderzył w drzewo, po czym zjechał na pobocze i zadzwonił na policję. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 25-letni kierowca nie dostosował prędkości do warunków drogowych i ukarali go mandatem w wysokości 1500 złotych.

Wczoraj przed godziną 19:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie od 25-letniego kierowcy nissana, z informacją, z której wynikało, że wjechał on w dziury na drodze, a następnie uderzył w drzewo - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Po przyjeździe, funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ustalili, że kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. Najpierw uderzył w przydrożne drzewo, a w wyniku siły kolizji zjechał na pobocze i zatrzymał się na skarpie.

Policjanci przypominają i apelują o zachowanie ostrożności i rozwagi na drodze. Przypominamy, że każdy kierowca ma obowiązek dostosować się do warunków drogowych, a przede wszystkim do ograniczeń prędkości - apeluje Potrykus.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny 25-latka, a także ukarali go mandatem karnym w wysokości 1500 złotych.

źródło: KPP Wejherowo źródło: KPP Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...