04.12.2021 18:00 13 AB/UM Wejherowo

Nauczyciele z Turcji, Bułgarii i Macedonii Północnej przyjechali do Wejherowa

źródło: UM Wejherowo

Wejherowski ratusz ugościł kilkunastoosobową grupę nauczycieli z Turcji, Bułgarii i Macedonii Północnej. Spotkali się z prezydentem Wejherowa, który zapoznał ich z historią miasta i przekazał pamiątkowe albumy.

Nauczyciele z zagranicznych krajów biorą udział w unijnym programie "Erasmus" realizowanym przez Szkołę Podstawową nr 9 w Wejherowie.

Jest to nasz nasz pierwszy projekt z cyklu "Erasmus" realizowany przy współpracy ze szkołami z Turcji, Bułgarii i Macedonii Północnej. Ze względu na pandemię koronawirusa projekt został przedłużony o rok - informuje Anna Korzonek, koordynator programu.

Obecnie w Wejherowie gości 5 nauczycieli z Turcji i po 4 z Bułgarii i Macedonii Północnej. Spotkanie w ratuszu to nie jedyna aktywność gości z zagranicy. W ramach programu wspólnie uczęszczają także na warsztaty.

Zaproszeni do Wejherowa nauczyciele biorą codziennie udział w warsztatach na temat empatii i wzajemnej komunikacji, ponieważ właśnie empatia jest głównym celem tego projektu. W ramach warsztatów goście nauczą się też malowania kaszubskich wzorów. Doświadczenia wyniesione z realizacji projektu „Erasmus" są zobowiązani wykorzystać później w codziennej pracy z uczniami, rodzicami i Radami Rodziców - informuje Urząd Miasta Wejherowo.

Grupa, oprócz Wejherowa zwiedza także inne miasta regionu.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.