03.12.2021 15:00 15 PM/Straż Miejska Władysławowo

Nielegalne banery reklamowe pod lupą strażników

Fot. SM Władysławowo

‘Takie działania psują estetykę naszego miasta, zwyczajnie je zaśmiecają’ – strażnicy miejscy z Władysławowa usuwali nielegalne banery reklamowe. Wywieszanie plakatów, ulotek oraz reklam w miejscach niedozwolonych stanowi wykroczenie.

W ostatnim czasie podczas patroli nasi funkcjonariusze straży miejskiej zwrócili uwagę na nielegalne wywieszanie w przestrzeni gminy plakatów oraz banerów reklamowych.

Takie działania psują estetykę naszego miasta, zwyczajnie je zaśmiecają. Apelujemy dbajmy wszyscy o estetykę i wygląd w naszym mieście, bo to nasza wspólna przestrzeń – czytamy na stronie straży miejskiej.

Oprócz kwestii estetycznych chodzi głównie o respektowanie prawa, które mówi o tym, że wywieszanie plakatów, ulotek oraz reklam w miejscach niedozwolonych stanowi wykroczenie. Osoba, która zostanie przyłapana na gorącym uczynku może zostać ukarana za to wykroczenie mandatem w wysokości od 20 do 500 złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...