30.11.2021 15:10 4 WH/OPEC Gdynia

Wojciech Folejewski nowym prezesem OPEC

Fot. OPEC Gdynia

Podczas specjalnego posiedzenia Rady Nadzorczej OPEC, w poniedziałek (29 listopada) został powołany nowy prezes zarządu. Funkcję objął Wojciech Folojewski – były dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Nowy Prezes OPEC objął funkcję po Januszu Różalskim, dla którego koniec kadencji zbiegł się z przejściem na emeryturę.

Cieszę się, że zostałem obdarzony zaufaniem właścicieli, czyli samorządowców z Gdyni, Rumi i Wejherowa. Przejmuję zarządzanie spółką w szczególnym momencie, w szczycie pandemii, dlatego pragnę zapewnić odbiorców ciepła OPEC, że ciągłość dostaw przebiega sprawnie i bez zakłóceń. Weszliśmy w sezon zimowy i teraz absolutnym priorytetem jest dla mnie dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników, w celu zabezpieczenia wystarczających zasobów ludzkich do sprawnego zaopatrywania naszych odbiorców – zwraca uwagę nowy prezes Wojciech Folejewski.

Folejewski od lat 90. gromadzi doświadczenie menadżerskie. W latach 2008-2012 był dyrektorem operacyjnym spółki PL.2012, uczestnicząc w przygotowaniach Polski do organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. W 2014 r. był członkiem zarządu ds. realizacji inwestycji w PKP Polskie Linie Kolejowe, a następnie pracował w Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

W Gdyni, jako pełnomocnik prezydenta do spraw przygotowania i wdrożenia reformy jednostek administrujących zasobem mieszkaniowym miasta, koordynował proces reorganizacji jednostek ABK i stworzenia Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych. Od 2017 zatrudniony w ZDIZ w Gdyni na stanowisku zastępcy dyrektora, od 2019 roku – na stanowisku dyrektora – informuje Iwona Kozłowska, rzecznik prasowy OPEC.

Przypomnijmy, że w tym roku Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej skończyło 60 lat. Więcej o tym tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24