26.11.2021 14:00 11 WH/TTM

Podopieczni korzystają już z nowej windy w DPS Wejherowo

Fot. TTM

Od czwartku (25 listopada) podopieczni DPS Wejherowo mogą korzystać z nowego dźwigu i platformy schodowej. Z tej okazji odbyły się uroczystości, które rozpoczęły się od mszy świętej pod przewodnictwem biskupa Wiesława Szlachetki.

Wśród gości znaleźli się wicestarosta wejherowski Jacek Thiel, zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz czy dyrektor pomorskiego oddziału PFRON Dariusz Majorek.

To jest cudowne, że mimo takiej trudnej sytuacji na świecie, ludzie potrafią się dzielić i potrafią zobaczyć wokół ludzi, którzy są bardziej poszkodowani – przez to, że są chorzy i niepełnosprawni. To niesamowite. Wszystkim dziękujemy za pomoc - mówi s. Zdzisława Walder, dyrektor DPS Wejherowo.- Jesteśmy za słabi, aby chodzić po schodach, dlatego winda mocy, czyli to, co przyniesie nas tam, gdzie chcemy być. Dzięki windzie podopieczni mogą korzystać z rehabilitacji, chodzić na spacery czy do lekarza.

Przypomnijmy, że ponad rok Dom Pomocy Społecznej, prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, walczył o nową windę. Stary dźwig często się zacinał i miał ponad 51 lat – przyciski nie działały, kraty trzeba było zamykać z dwóch stron, aby ruszyć. Nie dla wszystkich podopiecznych było to komfortowe.

Jestem pod ogromnym wrażeniem wielkiej mobilizacji wielu wielkich serc, które się zjednoczyły, aby wyrazić pomoc tym, którzy ją potrzebują. Niesienie pomocy rodzi radość w sercach tych, którzy ją okazują - zwrócił uwagę bp Wiesław Szlachetka, biskup pomocniczy gdański.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM archiwum Fot. TTM archiwum Fot. TTM archiwum Fot. TTM archiwum Fot. TTM archiwum Fot. TTM archiwum

Cała fotogaleria znajduje się tutaj.

Budowa nowej windy to koszt 204 tys. złotych, z czego 100 tys. złotych to internetowa zbiórka, a ponad 50 tys. złotych pochodzi ze zbiórek z okolicznych parafii. Połowę kosztów pokryło dofinansowanie z PEFRON-u z Urzędu Marszałkowskiego. Ponadto zakupiono platformę schodową za 117 tys. złotych. Szczegóły w naszym artykule.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24