28.10.2021 08:00 0 WH/mat.pras.

Luzino: Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla Wiktorii

Fot. mat.pras.

Przed nami kolejna impreza charytatywna w Luzinie. Już 6 listopada w GOSRiT Luzino rozegrany zostanie Turniej Piłki Nożnej Halowej dla Wiktorii. Dziewczynka potrzebuje środków na roczną rehabilitację.

11-letnia Wiktoria od urodzenia toczy nierówny bój o zdrowie. Dziewczynka ma opóźnienie rozwoju psychoruchowego, obniżone napięcie mięśniowe i astmę oskrzelową. Od trzeciego miesiąca życia Wiktoria jest pod opieką szeregu specjalistów, w tym genetyka, jednak jak dotąd nie znaleziono przyczyny opóźnienia rozwoju. Wiktoria usiadła samodzielnie, dopiero kiedy skończyła rok, a raczkować zaczęła, kiedy skończyła 16 miesięcy. Chodzenie rozpoczęła po drugim roku życia, a pierwsze słowa wypowiedziała dopiero w okolicach czterech lat. Więcej o chorobie Wiktorii można przeczytać w naszym artykule.

Teraz do akcji pomocowej dołącza Luzino. Na hali Gminnego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Kultury odbędzie się Turniej Piłki Nożnej Halowej dla Wiktorii. Trwa nabór drużyn, które mają składać się z czterech zawodników i bramkarza. Wpisowe wynosi 10 złotych. Zapisy przyjmowane są mailowo – [email protected]

Zawody odbędą się 6 listopada (sobota). Cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację 11-letniej Wiktorii z Gdyni.

Fot. mat.pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...