10.10.2021 18:05 0 WH/siepomaga.pl

Zbiórka na roczną rehabilitację Wiktorii

Fot. Facebook/ Licytacje dla Wiktorii

11-letnia Wiktoria od urodzenia toczy nierówny bój o zdrowie. Dziewczynka ma opóźnienie rozwoju psychoruchowego, obniżone napięcie mięśniowe i astmę oskrzelową. Obecnie trwa zbiórka na jej roczną rehabilitację.

Czuję się bezsilna, a to tak bardzo boli... Swojej córeczce przychyliłabym nieba, oddałabym własne serce, ale tego najważniejszego dać jej nie mogłam. Nie mogłam dać jej zdrowia. Wiktoria przyszła na świat 15 września 2010 roku w 38 tygodniu zagrożonej ciąży. Jej malutkie i kruche życie było w niebezpieczeństwie, zanim na dobre się zaczęło! Później też nie było łatwiej... Problemy nie odstępowały nas na krok. Wiktoria od początku była dzieckiem podsypiającym z brakiem odruchu ssania. Po pierwszym tygodniu życia trafiła do szpitala z powodu żółtaczki fizjologicznej, chwilę później stwierdzono obniżone napięcie mięśniowe - czytamy w opisie zbiórki.

Od trzeciego miesiąca życia Wiktoria jest pod opieką szeregu specjalistów, w tym genetyka, jednak jak dotąd nie znaleziono przyczyny opóźnienia rozwoju. Wiktoria usiadła samodzielnie, dopiero kiedy skończyła rok, a raczkować zaczęła, kiedy skończyła 16 miesięcy. Chodzenie rozpoczęła po drugim roku życia, a pierwsze słowa wypowiedziała dopiero w okolicach czterech lat.

Gdy Wiki miała 5 lat, zaczęła się jąkać. Później zdiagnozowano u niej także astmę oskrzelową oraz nawracające infekcje układu moczowego o niewiadomej przyczynie. Ogrom chorób każdego dnia przytłacza moją małą córeczkę, a ja nie mogę jej pomóc! Nadzieję na lepsze jutro daje tylko intensywna rehabilitacja. Jednak chociaż jest ona tak bardzo potrzebna, jest też całkowicie poza naszym zasięgiem finansowym - apeluje mama dziewczynki.

Zbiórka dla Wiktorii znajduje się tutaj.

Licytacje dla Wiktorii znajdują się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24