14.10.2021 17:23 22 WH/TTM

Zapadł wyrok za Anaid – 2,5 roku więzienia dla ‘Krystka’

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Dwa i pół roku więzienia dla Krystiana W. za nawiązywanie kontaktu w celach seksualnych z dzieckiem poniżej 15. roku życia – taki wyrok zapadł w czwartek (14 października) w Sądzie Rejonowym w Wejherowie. Dziewczyna po spotkaniu z mężczyzną popełniła samobójstwo.

Od 5 lutego do 7 marca 2015 roku „Krystek” miał rozmawiać za pośrednictwem internetowego komunikatora z 14-letnią Anaid z Gdańska. Oskarżony wiedział, ile ma lat i wprowadzał ją w błąd, co do charakteru spotkania. Sugerował, że ma dla niej pracę – sprzątanie jego mieszkania. Po spotkaniu, podczas którego miało dojść do gwałtu, nastolatka odebrała sobie życie, rzucając się pod pociąg. Szczegóły w naszym artykule.

W czwartek (14 października) wejherowski Sąd Rejonowy skazał mężczyznę na 2,5 roku pozbawienia wolności. Ponadto po opuszczeniu więzienia ma trzyletni zakaz zbliżenia się do drugiej pokrzywdzonej w tej sprawie. Krystian W. nie przyznał się do winy.

To są w stu procentach zrealizowane oczekiwania. Takie były wnioski prokuratury o taką właśnie karę. Sąd nie miał żadnych wątpliwości co do winy, co wyraził w wyroku. Oskarżony opuścił salę w trakcie uzasadnienia – komentuje prokurator Agnieszka Nickel-Rogowska.

Sprawa Anaid to „wierzchołek góry lodowej” , to właśnie od tego rozpoczął się seksskandal w sopockich klubach. Więcej na ten temat tutaj.

Nadal toczy się główny proces, gdzie „Krystkowi” zarzuca się 65 przestępstw m.in. przeciwko wolności seksualnej.

W mojej opinii ta sprawa w tym roku się nie zakończy – dodaje prokurator.

Obecnie Krystian W. odsiaduje 3 lata więzienia za gwałt, do którego dopuścił się w 2014 roku w Pucku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24