05.07.2019 10:40 0 Kwt/P.O. Gdańsk

'Krystek' z kolejnym zarzutem, chodzi o samobójstwo Anaid

Fot. archiwum/TTM

Krystian W., ps. "Krystek", usłyszał kolejny zarzut – tym razem w związku z nawiązywaniem kontaktu z małoletnią poniżej 15 lat. Chodzi o śledztwo dotyczące doprowadzenia do targnięcia się na życie 14-letniej Anaid z Gdańska.

W drodze międzynarodowej pomocy prawnej uzyskano treści rozmów prowadzonych za pośrednictwem komunikatora przez Krystiana W. z małoletnią Anaid.

Konwersacja miała miejsce w okresie od 5 lutego do 7 marca 2015 roku. Analiza jej treści, jak i innych dowodów w sprawie, dała podstawę do przedstawienia Krystianowi W. zarzutu popełnienia przestępstwa z art. 200 a § 1 k.k., to jest zakazanego nawiązywania kontaktu z małoletnią poniżej 15 lat. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3 – informuje Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Krystek, w celu popełnienia przestępstwa, nawiązał kontakt z Anaid, wiedząc ile ma lat. Wprowadzał ją w błąd co do charakteru spotkania, sugerując możliwości podjęcia przez nią pracy mającej polegać na sprzątaniu jego mieszkania. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa.

Przypomnijmy – tylko w czerwcu ubiegłego roku mężczyźnie zarzucono popełnienie 65 przestępstw, m.in. o charakterze seksualnym, na szkodę 35 pokrzywdzonych oraz banku, Skarbu Państwa i towarzystw ubezpieczeniowych. Spośród 65 zarzutów stawianych Krystianowi W., aż 40 dotyczyło przestępstw przeciwko wolności seksualnej na szkodę 33 osób. Pięć pokrzywdzonych dziewcząt w chwili popełnienia przestępstw nie miało ukończonych 15 lat, a tylko trzy osoby były pełnoletnie. Pozostałe miały 15–18 lat.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24