13.10.2021 12:30 1 EWA

Rusza głosowanie na budżet obywatelski w Helu

Fot. TTM

Mieszkańcy Helu będą mogli wybrać, który projekt Helskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 podoba się im najbardziej. Do głosowania zakwalifikowały się 4 z 5 pomysłów. Tegoroczna kwota do wykorzystania to 50 tys. złotych.

Głosowanie ruszy już w czwartek (14 października) i potrwa 16 dni. Głosy będzie można oddawać internetowo przez stronę www.bip.hel.pl i dalej w zakładkę „budżet obywatelski” lub tradycyjnie w urzędzie miasta.

Mieszkańcy mogą wybrać jeden projekt spośród czterech zakwalifikowanych do głosowania.

„Zwiększenie dostępności architektonicznej budynku przy Komandorskiej 2 w Helu”, gdzie planowany jest montaż zewnętrznej platformy schodowej dla osób niepełnosprawnych czy matek z dzieckiem w wózku. Szacunkowy koszt to 47 130 złotych.

„Zakup pojazdu typu quad do działań poszukiwawczo-ratunkowych dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Helu”, projekt dotyczy zakupu pojazdu typu quad dla OSP w Helu, co zwiększy mobilność strażaków – ratowników w czasie poszukiwań w trudno dostępnych miejscach. Szacunkowy koszt to 50 000 złotych.

„Montaż sauny fińskiej”, w tym pomyśle planowana jest budowa kabiny sauny w technologii fińskiej w pomieszczeniu nr 5 Miejskiej Hali Sportowo-Widowiskowej w Helu. Szacunkowy koszt to 43 857 złotych.

„Odbudowa helskiej ścieżki zdrowia – Helanie zasługują na nowoczesną kalistenike na świeżym powietrzu” , gdzie wnioskodawca proponuję całkowitą modernizacje i uzupełnienie brakujących urządzeń pieszej – leśnej trasy w miejscu istniejącej ścieżki zdrowia między wejściem na plażę nr 64 a nr 65. Szacunkowy koszt to 19 900 złotych.

Mieszkańcy Helu w tym roku mogą łącznie wydać 50 000 złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24