21.09.2021 10:00 17 EWA

Kolejne drogi w powiecie wejherowskim oddane do użytku

fot. Daniel Zaputowicz/ TTM

Prawie 6 kilometrów wyremontowanych dróg w powiecie wejherowskim. Nowa nawierzchnia pojawiła się na dwóch odcinkach, drogi 1322 łączącej gminę Łęczyce z gminą Choczewo oraz drogi 1330 łączącą Dzięcielec z powiatem Lęborskim.

Odnowione nawierzchnie były w bardzo złym stanie, w Świchówku zlikwidowano kostkę brukową, a na obu odcinkach położono nową nawierzchnię, poszerzono pobocze oraz zrobiono podjazdy do posesji.

Gmina Łęczyce to miejsce gdzie jest najwięcej dróg powiatowych, obszarowo bardzo duża i wymagająca wielu inwestycji. Cieszę się, że kolejne środki udało się pozyskać. W ramach rządowego funduszu rozwoju dróg w 50 proc. mogliśmy sfinansować te inwestycje, pozostałe środki były rozdzielone między powiatem a gminą Łęczyce. Taka współpraca owocuje tym, że tych dróg można zrobić więcej - informuje Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Dzięki tym inwestycjom poprawia się komfort dojazdu nad morze w gminie Łęczyce. Łączny koszt obu przedsięwzięć to ponad 4 mln złotych.

fot. Daniel Zaputowicz/ TTM fot. Daniel Zaputowicz/ TTM fot. Daniel Zaputowicz/ TTM fot. Daniel Zaputowicz/ TTM fot. Daniel Zaputowicz/ TTM fot. Daniel Zaputowicz/ TTM

Władze powiatu zapowiadają, że szykują się do kolejnych rewitalizacji dróg w powiecie wejherowskim. Do końca roku nową nawierzchnią będzie można się cieszyć na ul. Przemysłowej w Wejherowie oraz na ul. Kochanowskiej w Kochanowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24