16.09.2021 16:30 8 WH/KPP w Wejherowie

Radiowóz do zadań specjalnych w wejherowskiej drogówce

Źródło: KPP w Wejherowie

Wejherowska policja otrzymała nowy nabytek – radiowóz przeznaczony do obsługi zdarzeń drogowych. Wewnątrz pojazdu znajduje się biurko z komputerem i drukarką oraz zestaw znaków czy zestaw ratownictwa medycznego.

Przypomnijmy, że podobny radiowóz na początku września trafił do floty gdyńskiej drogówki. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykule.

Policjanci z wejherowskiej komendy otrzymali nowy pojazd - volkswagen crafter.

Jest to oznakowany radiowóz, przeznaczony do obsługi zdarzeń drogowych. Radiowóz wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt, ma dużo udogodnień, które pomogą policjantom w ich codziennej pracy. Wewnątrz volkswagena znajduje się biurko z komputerem i drukarką – wylicza asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy wejherowskiej komendy.

Pojazd posiada w swoim wyposażeniu zestaw znaków, zestaw ratownictwa medycznego, aparat fotograficzny, parawan i pachołki drogowe. Radiowóz ma także dodatkowym oświetleniu na wysięgniku, podnoszoną tablicą świetlną, informującą o wypadku lub innym zagrożeniu, a także agregat prądotwórczy.

Źródło: KPP w Wejherowie

Zakup radiowozu został współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, zgodnie z projektem „Bezpieczniej na drogach – Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji".

Źródło: KPP w Wejherowie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24