17.09.2021 11:00 1 WH/matpras.

W Bolszewie pobiegną dla ratowniczki Olgi

W Bolszewie zostanie zorganizowany bieg charytatywny dla ratowniczki Olgi Łakomskiej. Celem akcji jest zebranie środków na rehabilitację po przeszczepie szpiku, który kobieta przeszła w lipcu.

Przypomnijmy, że na początku 2021 roku ratowniczka Olga z Trójmiasta usłyszała dramatyczną diagnozę – ostra białaczka szpikowa. Szansą na powrót do zdrowia było przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego.

Od samego początku trwała intensywna walka z czasem i poszukiwanie potencjalnego dawcy szpiku. Udało się po kilku miesiącach udało znaleźć się bliźniaka genetycznego, został nim 22-letni mężczyzna – informuje Monika Formella, organizatorka biegu.

Cała historia Olgi Łakomskiej w naszym artykule.

Ratowniczka jest już po przeszczepie, ale by powrócić do pełnej sprawności potrzebna jest długa i kosztowna rehabilitacja.

W tym celu zorganizowano zbiórkę oraz bieg charytatywny. Sportowa impreza odbędzie się 19 września (niedziela) w Bolszewie. Start przy ul. Leśnej 35. Przygotowano trzy dystanse – rywalizacja dla dzieci, bieg główny (5 km) i nordic walking (5 km). Opłata startowa dla dorosłych to 25 złotych, zaś dla dzieci – 10 złotych. Aby wziąć udział w biegu trzeba zapisać się tutaj. Organizatorem imprezy jest grupa "Pomaganie jest takie proste".

Szczegóły na temat wydarzenia znajdują się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24