06.09.2021 12:10 0 WH/AB

Natalia Partyka wraca z dwoma medalami z Tokio

Sukces Natalii Partyki na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. Była zawodniczka ISS Start Wejherowo zdobyła brązowy medal w rywalizacji indywidualnej, zaś w duecie z Karoliną Pęk sięgnęły po złoto.

Pod koniec sierpnia Natalia Partyka walczyła z Yang Qian w półfinale, który dla Polki nie okazał się szczęśliwy. To jej pierwsza porażka od kilku lat. Turniej indywidualny ukończyła na trzecim miejscu,

W piątek (3 września) rozegrany został finał w deblu. Natalia Partyka i Karolina Pęk rywalizowały z reprezentantkami Australii. Polki pokonały rywalki w grze podwójnej 3:2. Później Partyka wygrała w grze pojedynczej z jedną z Australijek 3:0. Dzięki tak wysokiej wygranej, Karolina Pęk nie musiała grać swojego meczu, a polska reprezentacja mogła cieszyć się ze złotego krążka.

Partyka za pośrednictwem Facebooka rozpoczęła licytację złotego krążka z Tokio. Cena wywoławcza to 100 tys. złotych.

Pieniądze z licytacji chciałabym przeznaczyć na pomoc w rozwoju kariery młodych sportowców, którzy z pewnością w niedalekiej przyszłości będą nam dostarczać wielu wspaniałych sportowych emocji – napisała uhonorowana tenisistka stołowa.

Przypomnijmy, że Natalia Partyka w przeszłości była związana z wejherowskim klubem. Przygodę z tenisem stołowym rozpoczęła w wieku 7 lat w Integracyjnym Stowarzyszeniu Sportowym Start w Wejherowie. Na swoim koncie ma m.in. sześć złotych medali z Igrzysk Paraolimpijskich oraz cztery z mistrzostw świata. Poza tym 32-latka wielokrotnie reprezentowała Polskę w zawodach.

▪️Fajne te medale! ❤️????☺️???????????????? ▪️Tokio! Dzięki! Czas wracać do domu ☺️ #tokyo2020

Opublikowany przez Natalię Partyką Sobota, 4 września 2021


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24