29.08.2021 11:22 7 NW

Remiza OSP w Kielnie oficjalnie otwarta

Fot.Karina Labuda/TTM

W Kielnie odbyło się uroczyste otwarcie remizy OSP. Była to okazja do świętowania i jednocześnie dzień otwarty – budynek zobaczyć od środka mogli wszyscy chętni. W ramach inwestycji m.in. dobudowana została sala, w której od września ćwiczyć będzie gminna orkiestra.

Budynek w Kielnie od lat służy jednostce OSP, a przez ostatnie dwa lata przeszedł generalną modernizację.W ramach zadania powstały nowe boksy strażackie, na piętrze powiększono salę gminną, która służy do rozmaitych spotkań i jest doposażona w kuchnię, toalety i obok w jeszcze mniejszą salę, również dostępną dla każdego.

W nowej dobudowanej sali od września miejsce do ćwiczeń będzie miała nasza gminna orkiestra dęta, znajdzie się tam także zaplecze dla dzieci chcących kształcić się muzycznie, jak i do południa odbywać będą się zajęcia dla seniorów - mówił Ryszard Kalkowski, wójt gminy Szemud w rozmowie z [Twoją Telewizją Morską](

Fot.Karina Labuda/TTM Fot.Karina Labuda/TTM Fot.Karina Labuda/TTM Fot.Karina Labuda/TTM Fot.Karina Labuda/TTM Fot.Karina Labuda/TTM Fot.Karina Labuda/TTM Fot.Karina Labuda/TTM

Uroczystość była także okazją do powierzenia na kolejne pięć lat wójtowi gminy roli prezesa Oddziału Gminnego Związku OSP w Szemudzie.

Naszym celem jest poprawa jakości życia mieszkańców, rozwój infrastruktury pod kątem zabezpieczenia w sprzęt, dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców i zachęcanie młodych ludzi do tego, by dołączali w nasze szeregi i to się nie zmieni, nadal będzie szli w tym kierunku - mówił Kalkowski podczas wydarzenia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24