Uroczyste obchody 30-lecia gminy Puck

piątek, 27 sierpnia 2021
Fot. Marek Trybański/TTM
Fot. Marek Trybański/TTM

Gmina Puck obchodzi swój 30. jubileusz. Z tej okazji w Żelistrzewie odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Puck. Podczas uroczystości podsumowano działania i wyróżniono osobistości, które miały znaczący wkład w rozwój samorządu.

W Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie spotkały się osoby związane z gminą Puck, mieszkańcy oraz włodarze z okolicznych miejscowości, powiatów i gmin. Piątkowa (27 sierpnia) sesja była przede wszystkim okazja do spotkania i integracji.

Uczestniczę w życiu publicznym gminy od samego początku i przez te 30 lat patrzę jak gmina się zmienia i rozwija. Jeszcze 30 lat temu mieszkało tu 18 tysięcy mieszkańców, a teraz 27 tysięcy. Gdyby gmina nie rozwijała się ludzie nie lokowali by się tutaj. Świadczy to o tym, że warunki, jakie oferujemy sprzyjają osiedlaniu się, ale i otwieraniu tu firm i rozpoczynaniu działalności gospodarczych, co bardzo nas cieszy – mówił Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck w rozmowie dla Twojej Telewizji Morskiej.

Piątkowe wydarzenie było okazją do podziękowań tym, którzy przez te wszystkie lata angażowali się w funkcjonowanie samorządu i życzeń na kolejne lata.

Przede wszystkim życzę nam spokoju, realizacji nowych wyzwań poprawiających jakość życia, dobrej infrastruktury drogowej, zabezpieczeń w postaci dobrych szkół i żłobków, infrastruktury sportowej oraz wykorzystywania możliwości na nowe rozwiązania – mówił Puszkarczuk.

Gminie życzę trwania w tych ideach, które zapoczątkowały powstanie tego samorządu, poczucia przynależności. Wyobrażam sobie gminę cały czas rozwijającą się, piękniejącą i taką, która będzie stale łączyła, a nie dzieliła - powiedział - Adam Styn, przewodniczący rady gminy Puck.

Uroczysta sesja była również okazją do powspominania tego, jak było dawniej. Jak wspomina Maria Stenzel, sekretarz gminy Puck od 1991 roku, początek funkcjonowania urzędu Gminy Puck był trudny chociażby z tego względu, że panowały zupełnie inne warunki życia i pracy.

Brakowało sprzętu, wszystko wykonywało się ręcznie, a teraz jest o wiele łatwiej, jest dostatek, a praca o wiele przyjemniejsza i daje o wiele lepsze efekty - tłumaczy Stenzel.

O planach na przyszłość mówił Adam Styn, przewodniczący Rady Gminy Puck:

Plany są dosiężne, mamy świadomość, że czasy w których żyjemy nie są tak przyjazne, mocno determinuje i wyznacza pewne kierunki. Staramy się przede wszystkim cały czas utrzymywać relacje, integrować się. Kluczowym jest dla nas utrzymanie ludzi w przeświadczeniu wspólnoty, co jest jednocześnie moim zdaniem największym wyzwaniem.

Na sobotę, 28 sierpnia gmina zaplanowała Kaszubskie Dożynki, o czym więcej można przeczytać tutaj.

[galeria]

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.

Wiadomości

Wypadek na trasie nad morze. Są osoby poszkodowane
Nowe
sobota, 6 czerwca 2026

Wypadek na trasie nad morze. Są osoby poszkodowane

Sportowa bitwa na plaży. Mistrzostwa Pomorza w siatkówce plażowej
Nowe
sobota, 6 czerwca 2026

Sportowa bitwa na plaży. Mistrzostwa Pomorza w siatkówce plażowej

Kaszubski festiwal rękodzieła. Twórcy pokazali swoje unikatowe wyroby
Nowe
sobota, 6 czerwca 2026 2

Kaszubski festiwal rękodzieła. Twórcy pokazali swoje unikatowe wyroby

Wykolejenie pociągu towarowego. Ruch wstrzymany
Ważne
Nowe
sobota, 6 czerwca 2026 1

Wykolejenie pociągu towarowego. Ruch wstrzymany

Kajakarze opanowali Zatokę. Weekend szkoleń przyciągnął amatorów i ekspertów
Nowe
sobota, 6 czerwca 2026 1

Kajakarze opanowali Zatokę. Weekend szkoleń przyciągnął amatorów i ekspertów

Bezcenny zabytek wrócił do sanktuarium
Nowe
sobota, 6 czerwca 2026 1

Bezcenny zabytek wrócił do sanktuarium

Fischmarkt powraca. Kaszubscy rybacy ponownie przejmą miasto
Nowe
sobota, 6 czerwca 2026 3

Fischmarkt powraca. Kaszubscy rybacy ponownie przejmą miasto

Ławki niszczone, śmieci pozostawiane nad stawem. Stowarzyszenie prosi o rozwagę
Nowe
sobota, 6 czerwca 2026

Ławki niszczone, śmieci pozostawiane nad stawem. Stowarzyszenie prosi o rozwagę

Przechowywał w swoim domu ponad kilogram narkotyków i dopalaczy
Nowe
sobota, 6 czerwca 2026 1

Przechowywał w swoim domu ponad kilogram narkotyków i dopalaczy

Powstanie pomnik upamiętniający Wojsko Polskie
Nowe
sobota, 6 czerwca 2026

Powstanie pomnik upamiętniający Wojsko Polskie

Nasze kamery

Zobacz wszystkie →