27.08.2021 17:30 13 WH/TTM

Wiecha zawisła nad kolejną częścią Centrum Samorządowego w Szemudzie

Fot. TTM

W piątek (27 sierpnia) w Szemudzie pojawili się marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, lokalni samorządowcy oraz przedstawiciele służb mundurowych. Wszystko to z okazji zawieszenia wiechy nad częścią Centrum Samorządowego, gdzie znajdować będzie się m.in. nowy urząd gminy.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze tego typu wydarzenie w Szemudzie w tym roku. W marcu wiecha zawisła nad pierwszym kompleksem przeznaczonym dla służb mundurowych – komisariat policji, remiza OSP, siedziba ratownictwa medycznego oraz zarządzania kryzysowego. Szczegóły na ten temat w naszym artykule.

Natomiast w piątek (27 sierpnia) o godzinie 12:00 rozpoczęła się uroczystość zawieszenia wiechy nad kolejną częścią, gdzie w przyszłości swoją siedzibę będzie miał nowy urząd gminy, gminny ośrodek pomocy społecznej czy poczta. Ponadto w budynku znajdzie się sala widowiskowa dla 250 osób.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, wójt gminy Szemud Ryszard Kalkowski, wójt gminy Linia Bogusława Engelbrecht i inni samorządowcy oraz mieszkańcy.

Taki okazały budynek, w którym skupiają się wszystkie funkcje administracyjne jest na pewno znakomitą wizytówką i gwarantem, że jest to gmina, solidna stawiająca na inwestorów, przyciągająca nowych mieszkańców i potrafiąca na wysokim poziomie obsłużyć tych, co chcą tutaj tworzyć nowe miejsca pracy - mówi Mieczysław Struk w rozmowie z Telewizją TTM.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Cała fotogaleria z wydarzenia znajduje się tutaj.

Marszałek zwraca też uwagę na powstającą obecnie Trasę Kaszubską, która połączy Gdynię i Bożepole Wielkie, a przebiegać będzie przez m.in. gminę Szemud.

Gmina Szemud ma bezpośrednią bliskość do Trójmiasta i jest świetnym zapleczem dla rynku trójmiejskiego, a jednocześnie powstają tu szlaki komunikacyjne. Za kilka miesięcy pierwszy odcinek drogi S6 zostanie oddany do użytku, więc będzie duże zainteresowanie inwestorów – dodaje Struk.

Jak informuje wójt gminy Szemud, zakończył się etap konstrukcyjny.

W tej chwili prace trwają na dachu, aby zabezpieczyć konstrukcję. Pierwszy etap tego najważniejszego dzieła jest ukończony. Działamy dalej sprawnie. Najlepiej na własne oczy zobaczyć jak ten budynek rośnie – zwraca uwagę Ryszard Kalkowski, wójt gminy Szemud.

Na wiosnę 2022 roku Centrum Samorządowe w Szemudzie zostanie oficjalnie otwarte.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...