18.08.2021 13:30 6 WH/zrzutka.pl

Druhowie pomagają pogorzelcom z Karlikowa– trwa zbiórka dla poszkodowanej rodziny

Źródło: zrzutka.pl

W niedzielę (15 sierpnia) życie dziewięcioosobowej rodziny zostało wywrócone do góry nogami. O poranku wybuchł pożar, który strawił część domu oraz dwa samochody. Druhowie z OSP Karlikowo zorganizowali zbiórkę na remont. „Musimy otworzyć serca na rzecz drugiego człowieka” - apelują strażacy.

Około godziny 8:23 w niedzielę (15 sierpnia) strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze garażu w Karlikowie przy ul. Wiejskiej. Ogień opanował część budynku mieszkalnego oraz dwa pojazdy. Więcej o zdarzeniu pisaliśmy tutaj.

Źródło: zrzutka.pl Źródło: OSP Krokowa

Tego dnia miejscową rodzinę dosięgnęła ogromna tragedia – jej dom stanął w płomieniach. Pożar strawił niemal cały dom 9-osobowej rodziny. Częściowo udało nam się go uratować, ale niezbędny jest poważny remont, na który zbieramy pieniądze – informuje Aleksandra Machalska, strażak i prezes OSP Karlikowo.

Powstała zbiórka, gdzie każdy chętny może wspomóc akcję. Ponadto na facebooku działa grupa z licytacjami.

My jako strażacy zakończyliśmy działania ratowniczo-gaśnicze, ale to nie wystarczy! Musimy otworzyć serca na rzecz drugiego człowieka. Fundusze jakich potrzebujemy są ogromne, ale każda wpłacona złotówka jest symboliczną cegiełką w odbudowie ich domu – dodaje Aleksandra Machalska.

Wszystkie środki zebrane w zbiórce i na licytacjach zostaną przekazane na odbudowę domu poszkodowanej rodziny.

Zbiórka dla pogorzelców z Karlikowa znajduje się tutaj. Facebookowa grupa licytacyjna znajduje się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...