16.08.2021 08:00 5 WH/TTM

Roztańczony wejherowski rynek - za nami Potańcówka Miejska

Fot. TTM

Tańce, kino i muzyka z lat 20. i 30. królowały na wejherowskim rynku w niedzielę (15 sierpnia). Za nami Potańcówka Miejska, która po raz kolejny zgromadziła mieszkańców Wejherowa i nie tylko. Oprócz zabawy, chętni mogli skorzystać z mobilnego punktu szczepień bądź punktu spisowego.

To kolejna edycja Potańcówki Miejskiej, która przenosi uczestników w czasie, do okresu dwudziestolecia międzywojennego. W zeszłym roku, z powodu pandemii, impreza odbyła się w internecie. Szczegóły - tutaj.

W niedzielę (15 sierpnia) na wejherowskim rynku odbyła się Potańcówka Miejska.

Cieszymy się bardzo z tego faktu, że mogliśmy tutaj się spotkać. Dla nas to zasadnicze tegoroczne wydarzenie poza letnimi plenerowymi koncertami i akcjami warsztatowymi. To w końcu pełen oddech bycia w przestrzeni otwartej. Wydarzenie, które bardzo kochamy i kochają go mieszkańcy. Uznaliśmy, że tej imprezy nie można pominąć, jeżeli są tylko możliwości sanitarne - mówi Jolanta Rożyńska, dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. UM w Wejherowie Fot. UM w Wejherowie Fot. UM w Wejherowie Fot. UM w Wejherowie Fot. UM w Wejherowie Fot. UM w Wejherowie Fot. UM w Wejherowie Fot. UM w Wejherowie Fot. UM w Wejherowie Fot. UM w Wejherowie Fot. UM w Wejherowie Fot. UM w Wejherowie Fot. UM w Wejherowie Fot. UM w Wejherowie Fot. UM w Wejherowie Fot. UM w Wejherowie Fot. UM w Wejherowie Fot. UM w Wejherowie Fot. UM w Wejherowie Fot. UM w Wejherowie

Uczestnicy zabawy mieli okazję m.in. nauczyć się tańców swingowych, wysłuchać muzykę dwudziestolecia międzywojennego oraz obejrzeć retro kino. Przygotowano dwa filmy z lat 20. i 30. Wedle tradycji, panie zapraszano do tańca, wręczając kwiaty. Nie inaczej było w Wejherowie, gdzie przygotowano stoisko z bukietami kwiatów, które zostały wykonane na warsztatach WCK. Nie zabrakło gastronomii czy wystaw.

Ponadto chętni mogli się zaszczepić przeciwko COVID-19 jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Na rynku umiejscowiono także punkt spisowy, aby wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24