06.08.2021 13:30 4 NW

Otwarto nowy urząd w gminie Łęczyce

Fot. TTM

Zakończyła się budowa planowanego od wielu lat nowego budynku Urzędu Gminy Łęczyce. Obiekt spełnia wszystkie funkcje urzędowe, jest tam także instytucja opieki społecznej oraz archiwa.

Jest to prawdopodobnie największe przedsięwzięcie jakie zrealizowano w gminie Łęczyce. Wszystkie jednostki, które porozrzucane były po całej gminie znalazły swoje miejsce w nowym urzędzie.

Pewnie jeszcze z miesiąc, dwa potrwa to ulepszanie docelowej obsługi, ale wszystko znajdować będzie się w jednym miejscu i nasi mieszkańcy będą załatwiać swoje sprawy w dużo lepszych warunkach - mówi Piotr Wittbrodt, wójt gminy Łęczyce.

Sam pomysł kiełkował w gminie dobrych kilka lat.

Projekt budowy nowego urzędu powstał dziesięć lat temu. Przez ten czas trzeba było tak ułożyć kolejność zadań w gminie, by to przedsięwzięcie móc zrealizować - mówi Tomasz Białobrzeski, przewodniczący rady gminy Łęczyce.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Realizacja nie należała do najprostszych, bo przy tak dużej skali potrzebna była dobra organizacja pracy wszystkich jednostek.

Było to wyzwanie dla wszystkich, ale myślę, że ta inwestycja była wszystkim potrzebna. Widzę, że mieszkańcy są zadowoleni i podoba im się ten projekt - dodaje Białobrzeski.

Nowy obiekt posiada wentylację mechaniczną, klimakonwektory, ogrzewanie podłogowe i przygotowany jest pod instalację paneli fotowoltaicznych. Całkowity koszt inwestycji to 8 mln 600 tys. złotych, z czego udało się pozyskać ponad milion złotych dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24