04.08.2021 11:00 1 NW

Trwa rekrutacja uzupełniająca do szkół ponadpodstawowych

Źródło:pixabay.com

Na uczniów w województwie pomorskim czeka jeszcze ponad 1400 miejsc. Chętni zapisywać mogą się do czwartku, 5 sierpnia.

W poniedziałek, 2 sierpnia placówki ogłosiły listy uczniów, którzy przyjęci zostali do pierwszych klas. W niektórych szkołach są jednak jeszcze wolne miejsca dla osób, które nie znalazły się na żadnej liście – rekrutacja dodatkowa trwa do czwartku, 5 sierpnia.

Jak informuje pomorska kurator oświaty Małgorzata Bielang, w tym roku publiczne szkoły ponadpodstawowe przygotowały na Pomorzu w sumie 22 728 miejsc, w tym 8695 w liceach ogólnokształcących, 9149 w technikach i 4884 miejsca w branżowych szkołach I stopnia.

Najwięcej wolnych miejsc jest w technikach. Jednak wykaz szkół, gdzie są jeszcze wolne miejsca dostępny jest na stronie gdańskiego kuratorium. Tam możliwe jest wyszukanie wolnych miejsc według powiatu i typu szkoły.

Dla przykładu w powiecie wejherowskim jest na różnych profilach 19 miejsc w Powiatowym Zespole Szkół Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. Zapisać można się jeszcze także do I Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich w Rumi czy do Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi – (stan na 4 sierpnia, godz. 10:00).

Sporo miejsc jest także w szkołach w powiecie puckim – m.in. w Powiatowym Zespole Szkół w Kłaninie czy Zespole Szkół nr 1 we Władysławowie.

Czasu pozostało jednak niewiele – rekrutacja uzupełniająca trwa do czwartku, 5 sierpnia do godz. 15:00.

W poniedziałek, 16 sierpnia szkoły podadzą listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu uzupełniającym. Oryginał świadectwa i zaświadczenie o wynikach uczniowie będą musieli złożyć w wybranej placówce między 17 a 20 sierpnia. 23 sierpnia kuratorzy oświaty opublikują udostępnione przez dyrektorów wolne miejsca. Uczniowie, którzy nie zostaną przyjęci ani w postępowaniu rekrutacyjnym ani uzupełniającym będą przyjmowani do tych szkół w trakcie roku szkolnego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24