01.08.2021 10:30 9 WH/TTM

Plenerowy punkt szczepień zawitał do Luzina

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

W remizie OSP Luzino mieszkańcy gminy i wszyscy chętni mają okazję zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. W niedzielę (1 sierpnia) w godzinach 8:00 - 16:00 potrwa akcja szczepień w plenerowym punkcie. Jak mówią organizatorzy, zainteresowanie jest duże.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się mobilne punkty szczepień. Przypomnijmy, że takie punkty zawitały już do Pucka i gminy Puck (Mieroszyno, Strzelno i Łebcz).

W niedzielę (1 sierpnia) plenerowy punkt szczepień pojawił się w remizie OSP Luzino. W godzinach 8:00 - 16:00 chętni mogą przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson&Jonhson. To okazja dla tych, którzy chcieliby się zaszczepić przeciw COVID-19, a np. nie po drodze im do powszechnych punktów.

Cała akcja jest z inicjatywy wojewody pomorskiego, ponieważ nasza gmina jest na jednym z ostatnich miejsc, jeżeli chodzi o poziom zaszczepienia ludności, przy czym największy odsetek osób zaszczepionych jest w grupie 70+, natomiast w średnim wieku i młode osoby - 20 - 30 procent osób zaszczepionych - zwraca uwagę Alicja Hinz, koordynator ds. szczepień w gminie Luzino.

Chętni nie muszą się rejestrować. Wystarczy przyjść z dowodem osobistym. Początkowo punt miał być zlokalizowany przy parafii pw. Św. Wawrzyńca, ale ze względów logistycznych wybrano remizę OSP przy ul. Ofiar Stutthofu 39.

Nie wiedzieliśmy, ile osób przyjdzie, ale patrząc na podobne akcje, które odbyły się w Pucku i Koszalinie w ubiegłym tygodniu, mamy nadzieję, że chętnych będzie dużo. Już po godzinie 8:00 była kolejka na 30 osób, więc zainteresowanie jest duże. Boimy się, że już w południe będziemy mieli wszystkie dawki rozdysponowane - dodaje Hinz.

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

Jeżeli niedzielna akcja będzie cieszyć się dużą popularnością, to organizatorzy planują kolejne wydarzenie w sierpniu w gminie Luzino.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24