31.07.2021 16:43 5 NW

Flądra tegorocznym bohaterem Dnia Ryby w Helu

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

Każdego roku na początku Polski spotykają się mieszkańcy jak i turyści i świętują Dzień Ryby. Wydarzenie to cieszy się zawsze sporym zainteresowaniem, a prócz możliwości skosztowania pysznej, świeżej ryby, dowiedzieć można się czegoś ciekawego o tym, co skrywają wody Bałtyku.

Quizy dla dzieci i dorosłych, świeża ryba i występy muzyczne – to wszystko w sobotę (31 lipca) czekało na mieszkańców Helu jak i turystów z okazji Dnia Ryby.

Od kilkunastu lat obchodzimy Dzień Ryby. Jest tu zawsze miła atmosfera, zabawy dla dzieci, teatr kulinarny, jednym zdaniem każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to ten jeden dzień w roku, kiedy zawsze zdajemy egzamin i sporo się u nas dzieje – mówi Sylwia Budzisz, radna Miasta Helu.

Ostatnia sobota lipca to co rok nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale także skosztowania świeżej ryby. W tym roku bohaterem jest stornia znana szerszemu gronu jako flądra. O tym, co w niej takiego wyjątkowego ekipie Twojej Telewizji Morskiej opowiadał Krzysztof Górski z Teatru Kulinarnego.

Flądra ma najbardziej delikatne mięso, smak i delikatność jakiej nie mają inne ryby, dlatego jest tak popularna. W tej flądrze nie ma za dużo mięsa, ale jest warta tego, by przyjechać nad morze i jej skosztować – zapewnia Krzysztof Górski.

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

Jak informuje kierownik do spraw promocji turystyki i kultury Żanna Sępińska, podczas tegorocznego wydarzenia w Helu przygotowywane jest 100 kilogramów storni, którą podarowała Północno-Kaszubska Lokalna Grupa Rybacka.

Na scenie koncert szantowy da zespół Kliper, który w swoim repertuarze ma klasyczne szanty wykonywane głównie a’capella, piosenki żeglarskie oraz ballady i pieśni morskie.

O godz. 20:00 słuchacze będą bawić się z DJ Chemist.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24