26.07.2021 11:27 11 WH/UG w Wejherowie

Nowe szlaki kajakowe na rzece Reda w gminie Wejherowo

Źródło: UG w Wejherowie

Przystań Flisaka i przystań kajakowa w Bolszewie oraz przystań nad jeziorem Orle – to nowe miejsca, które pojawią się na mapie turystycznej gminy Wejherowo. Wójt podpisał umowy z wykonawcą zadania.

Miejsca do wodnego relaksu w gminie Wejherowo powstaną w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Meandry Północy, Rzeka Reda – Gmina Wejherowo”. Celem jest zwiększenie atrakcyjności turystycznej miejsc o szczególnych walorach przyrodniczych na Północnych Kaszubach.

W czwartek (22 lipca) wójt gminy Wejherowo Przemysław Kiedrowski podpisał umowę z wykonawcą przystani kajakowych.

Na realizację przedsięwzięcia gmina Wejherowo otrzymała unijne wsparcie w wysokości 85% kosztów kwalifikowalnych. Zadanie obejmuje budowę trzech obiektów ogólnodostępnej, nieodpłatnej, publicznej infrastruktury turystycznej, łączącej szlak kajakowy o długości 6 kilometrów – informuje urząd gminy.

Przy przystani kajakowej nad jeziorem Orle ma powstać pomost kajakowy oraz rekreacyjny, wiaty drewniane, ławkostoły slip, mała architektura i miejsca postojowe.

Fot. Nadmorski24

Drugi projekt obejmuje przystań kajakową w Bolszewie, gdzie pojawi się pomost, miejsca postojowe, suszarki na kajaki, miejsce na ognisko, ławkostoły i slip.

Zaś na przystani Flisaka w Bolszewie powstaną pomost i schody.

Źródło: UG w Wejherowie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24