21.07.2021 16:00 0 NW/TTM

Redzka szkoła zostanie rozbudowana

Fot. Marek Trybański/TTM

Sześć nowych sal lekcyjnych, dwie sale przedszkolne, szatnia i biblioteka mają powstać w ramach rozbudowy redzkiej podstawówki. Uczniowie z nowego obiektu będą mogli w pełni korzystać od września 2022 roku. Całkowity koszt inwestycji to ponad 10 milionów złotych.

Jak zapowiada burmistrz Redy, rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 5 to największa szkolna inwestycja realizowana w ostatnim czasie w mieście.

W najbliższym czasie nastąpi rozbiórka części budynku, co jest istotnym etapem rozbudowy. Szkoła budowana była w latach 80-tych, więc nie wiadomo jakie są fundamenty. Możliwe, że w związku z pracami na tym etapie konieczne będzie wyłączenie jeszcze we wrześniu dwóch sal lekcyjnych z użytkowania - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy.

Rozbudowa redzkiej szkoły będzie trzecią inwestycją miasta jeśli chodzi o szkolnictwo. Jej koszt to 10 mln 200 tys. zł.

W ramach pracy powstanie sześć nowych sal lekcyjnych, dwie sale przedszkolne, pomieszczenia administracyjne i gospodarczo-techniczne, biblioteka, szatnie czy świetlica z jadalnią.

Dwa nowo powstałe budynki zostaną połączone łącznikiem z istniejącą już częścią szkoły. Rozbudowa konieczna jest między innymi ze względu na rosnącą liczbę uczniów w szkole.

Podstawową przyczyną rozbudowy szkoły jest reforma oświaty, która została wprowadzona w naszym kraju mimo różnego rodzaju bardzo krytycznych uwag samorządów. Spowodowało to konieczność opracowania nowej sieci placówek oświatowych i ta szkoła, która kiedyś była placówką sześciooddziałową w tej chwili jest ośmiooddziałową. Ponadto rocznie w Redzie przybywa około 500 nowych mieszkańców w tym właśnie dzieci - tłumaczy burmistrz.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Co za tym idzie uczniowie nie mieszczą się już w tej placówce, a to generuje trudne warunki nauczania.

Zakończenie inwestycji zgodnie z umową planowane jest na 31 maja 2022 roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na początku roku szkolnego 2022 szkoła będzie w pełnej gotowości do przyjęcia uczniów i nauczycieli.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.