22.01.2021 15:30 3 WH/Norda FM

Ponad 8 milionów na rozbudowę redzkiej szkoły

Źródło: Google Street View

Choć 2020 rok związany był z koronawirusem, to burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński zapewnia, że ostatnie dwanaście miesięcy dla miasta było udane. Teraz przedstawiono plany na obecny rok, który zakłada m.in. rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 5 i budowę oddziału szkolno–przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2.

W ostatnim roku nie udało się zrealizować inwestycji z budżetu obywatelskiego. Powodem tego było pandemia COVID-19. W 2021 roku planowane jest wykonanie przedsięwzięć wybranych przez mieszkańców: utwardzenie przejścia przez las w Redzie – Betlejem, budowa boiska wielofunkcyjnego przy SP 2, miejsce aktywnego wypoczynku przy SP 6, oświetlenie placu zabaw na małym boisku i nowe urządzenie przy SP 5.

W 2021 rok wchodzimy dynamicznie, z realizacją wcześniej przyjętych planów i kontynuujemy to, co nakreśliliśmy sobie w dłużej perspektywie, jeśli chodzi o wspólne funkcjonowanie i aktywność inwestycyjną – mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy w rozmowie z radiem Norda FM.

Największym przedsięwzięciem będzie rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 5. Koszt inwestycji to ponad 8,3 mln złotych. Prace mają zakończyć się do końca 2021 roku.

To najskromniejsza szkoła w Redzie z najtrudniejszymi warunkami lokalowymi. Trzeba ją rozbudować, ponieważ brakuje sal lekcyjnych dla uczniów z powodu reformy oświatowej. Z całą pewnością zakończymy postępowanie przetargowe na początku lutego, aby już w lutym podpisać umowę z wykonawcą i wprowadzić go na budowę – tłumaczy burmistrz.

Po remoncie w szkole pojawią się dwie sale dla oddziałów przedszkolnych, sześć nowych sal lekcyjnych, świetlica z jadalnią, pokój nauczycielski, biblioteka oraz pomieszczenia gospodarczo – techniczne i dla administracji.

W tym roku planowana jest także rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 o odział szkolno – przedszkolny. Pojawią się dwie lub trzy sale przedszkolne, osobne wejście z podjazdem na wózki. Projekt jest w trakcie realizacji, a wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę.

To nie jedyne przedsięwzięcia, jakie będą realizowane w Redzie. W planach są także inwestycje drogowe m.in. połączenie ul. Polnej z ul. Pucką w obszarze skrzyżowania Spółdzielcza – Kazimierska. Zostanie tam wybudowane rondo.

Oprócz tego przygotowano projekt techniczny budowy kotłowni przy budynku komunalnym na ul. Leśnej i korektor sanitarny wód deszczowych przy ul. Wiejskiej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24