22.07.2021 13:00 4 WH

Puckie ulicowskazy w nowej odsłonie

Źródło: UM w Pucku

Mieszkańcy Pucka i turyści mogą zauważyć pewne zmiany na ulicach miasta. Pojawiły się nowe ulicowskazy i tabliczki informacyjne, które zastąpią wysłużone stare oznaczenia. Koszt inwestycji to ponad 157 tys. złotych.

Wymiana ulicowskazów i tabliczek informacyjnych (kierunkowych) trwa od połowy czerwca.

Nowe słupki są białe, zaś tablice z nazwami ulic jasnoniebieskie. Natomiast w historycznej części centrum miasta tablice są biało-brązowe.

Nowe tabliczki i słupki poprawią estetykę. Są trwałe i lepszej jakości. Stare tabliczki miały już pięć lat. Nie było w stanie z nich odczytać napisów. Chcieliśmy to remontować, ale koszty byłyby znacznie większe niż wymiana na nowe – mówi Krystian Kohnke, inspektor ds. inwestycji komunalnych.

Pucki ratusz planuje wymienić łącznie około 200 słupków i ponad 400 tabliczek. Prace są na ukończeniu, pozostały tzw. „kwestie kosmetyczne”.

To są sprawy estetyczne przy słupkach. Poprzednie słupki miały większą średnicę, zaś nowe mają mniejszą i trzeba to uzupełnić. Trzeba odbudować nawierzchnię chodników, tam gdzie brakuje jeszcze kostki – dodaje Kohnke.

Źródło: UM w Pucku Źródło: UM w Pucku Źródło: UM w Pucku Źródło: UM w Pucku Źródło: UM w Pucku Źródło: UM w Pucku

Inwestycja jest warta 157 440 złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...