21.07.2021 14:00 0 NW/Norda FM

Mieszkańcy gminy Szemud mają swój E-urząd

Źródło:pixabay.com

Większość spraw urzędowych w gminie Szemud załatwisz online. Od dwóch miesięcy działa E-urząd, który cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy.

Kilkuset użytkowników skorzystało już z usług E-urzędu w gminie Szemud.

E-urząd okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzięki tej opcji możemy z domu m.in. dokonać wszystkich płatności, złożyć wniosek o wycinkę drzew czy o wydanie warunków zabudowy - mówi Ryszard Kalkowski, wójt Gminy Szemud w rozmowie z radiem Norda FM.

Nie wychodząc z domu załatwimy więc 90 procent spraw. Od kilku tygodni na stronie gminy działa portal inwestora, gdzie można przeglądać i dodawać ogłoszenia dotyczące m.in. ofert pracy czy nieruchomości.

Póki co do portalu logować można się za pomocą profilu zaufanego, ale ze względu na to, że nie każdy takim dysponuje, trwają prace nad zmianą logowania.

Pracujemy nad tym, by do portalu można było logować się tak jak do wielu innych stron, czyli za pomocą loginu i hasła - wyjaśnia Kalkowski.

Rozwiązanie to ma zachęcić jeszcze większą liczbę osób do korzystania ze strony i zamieszczania na niej swoich ogłoszeń.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24