19.07.2021 12:11 0 mat.pras. Artykuł sponsorowany

Gmina Władysławowo walczy z lampionami 'nieszczęścia'

Fot. mat.pras.

Z początkiem wakacji gmina Władysławowo rozpoczęła kampanię informacyjną Stop lampionom nieszczęścia. We współpracy ze Strażą Miejską we Władysławowie, skutecznie prowadzona jest akcja informowania i uświadamiania o zagrożeniach jakie niesie popularna wakacyjna „atrakcja”, która choć widowiskowa, może m.in. doprowadzić do cierpienia, a nawet śmierci zwierząt!

W związku z powyższym w bardziej uczęszczanych wejściach na plażę od Karwii aż po Chałupy, ustawione zostały tablice informacyjne o zakazie puszczania lampionów. W gablotach osiedlowych i sołeckich na terenie całej gminy pojawiły się tematyczne plakaty i rozdystrybuowane zostały ulotki.

Materiały te można także otrzymać w Informacji Turystycznej we Władysławowie i Jastrzębiej Górze oraz samodzielnie pobrać z ekspozytorów usytuowanych w Urzędzie Miejskim. Strażnicy Miejscy podczas codziennego patrolowania gminy również zaangażowani są w powyższą akcję, udzielając fachowej informacji. Niestety bardziej oporni rozrywkowicze zmierzyć się muszą z odpowiednimi sankcjami.

Dlatego tak ważne jest uświadamianie i informowanie o zagrożeniach jakie niosą za sobą lampiony nieszczęścia i co się z nimi dzieje, gdy znikną z pola widzenia.

A zatem nie kupuj, nie puszczaj! Dla Ciebie to 5 minut zabawy, a dla środowiska - kolejny śmieć!

Poznaj prawdę o popularnej ,,rozrywce’’, a już nigdy nie puścisz żadnego lampionu i będziesz zniechęcać do tego innych! Więcej informacji znajdziesz na stronie Lampiony NIE-szczęścia | WWF Polska.

Fot. mat.pras.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24