02.07.2021 14:00 0 NW/BLMW

Śmigłowcem ewakuowano mężczyznę z platformy wiertniczej

Źródło:wikipedia

Jeden z pracowników platformy wiertniczej znajdującej się ok. 70 km na północ od Władysławowa wymagał natychmiastowej hospitalizacji – na pomoc ruszyła załoga śmigłowca W-3WARM Anakonda. Była to 12. przeprowadzona w tym roku akcja poszukiwawczo-ratownicza Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

Alarmem ratowniczym „pomoc medyczna” postawiona na nogi została załoga dyżurna SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego z Gdyni-Babich Dołów. Do zdarzenia doszło w środę (30 czerwca) kilka minut po godzinie 13:00.

Pracownik platformy wiertniczej Petro Giant, znajdującej się ok. 70 km na północ od Władysławowa musiał natychmiast dotrzeć do szpitala. Załoga na pokładzie platformy wylądowała o godz. 13:45, a cztery minuty później śmigłowiec z poszkodowanym był już w drodze do szpitala.

Mężczyznę z podejrzeniem wyrostka robaczkowego ewakuowano na ląd. O godz. 14:40 Anakonda wylądowała na lotnisku Oksywie i chory natychmiast został przekazany służbom medycznym - czytamy w komunikacie BLMW.

Była to 701. akcja poszukiwawczo-ratownicza w historii BLMW i 12. przeprowadzona w tym roku. W tym czasie udzielono pomocy 370 osobom.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...