17.06.2021 09:00 0 NW

Ratują psy w upalne dni - trwa zbiórka basenów w schronisku w Dąbrówce

Fot. Schronisko w Dąbrówce/facebook

Wysokie temperatury dają się we znaki psom – zwłaszcza tym, które na co dzień przebywają w schronisku i nie zawsze mają możliwość schronienia przed słońcem. W takich chwilach ulgę przynoszą im baseny z wodą i te w schronisku w Dąbrówce są obecnie na wagę złota.

Darczyńcy regularnie przekazują schroniskom najpotrzebniejsze rzeczy. W sezonie letnim, gdy temperatury sięgają nawet 30 stopni Celsjusza najcenniejsze są piaskownice, które w schroniskach wykorzystywane są jako baseny na wodę. Pozwalają one czworonożnym podopiecznym schłodzić się w upalne dni.

Psiaki uwielbiają te baseniki, mogą się w nich schłodzić, a czasami korzystają z nich jak z dużej miski - mówi Monika Baliszewska z OTOZ Animals Dąbrówka.

Coraz więcej osób przekazuje schronisku popularne „piaskownice”. Niestety, wciąż jest to kropla w morzu potrzeb i nie każdy zwierzak miał okazję z nich skorzystać, dlatego schronisko apeluje o pomoc.

Jeśli ktoś jeszcze chciałby podarować naszym podopiecznym plastikowe baseniki, to bylibyśmy bardzo wdzięczni za taką pomoc - dodaje Monika Baliszewska.

Fot. Schronisko w Dąbrówce/instagram Fot. Facebook OTOZ Animals Fot. Schronisko w Dąbrówce/facebook Fot. Schronisko w Dąbrówce/facebook

Zamówione baseny można kierować bezpośrednio na adres schroniska w Dąbrówce lub przywieźć i przekazać osobiście.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24