04.06.2021 12:17 8 NW/KPP w Wejherowie

Pijany kierowca wysadził pasażerów i uciekł z miejsca kolizji

Fot. KPP w Wejherowie

Kierowca, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia został zatrzymany przez policję. Mężczyzna miał zaraz po zderzeniu z innym pojazdem wysadzić z samochodu kobietę i małe dzieci po czym szybko odjechać. Sytuacja miała miejsce w Wejherowie na ul. Granicznej.

Zatrzymany 40-latek w momencie kolizji był nietrzeźwy, a ponadto nie miał uprawnień do kierowania. Do zdarzenia doszło w czwartek (3 czerwca).

Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca samochodu kia spowodował kolizję, po której odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci natychmiast zostali skierowani na miejsce zdarzenia, tam ustalali okoliczności oraz przebieg kolizji – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy z wejherowskiej komendy.

Po zderzeniu 40-latek wysadził kobietę i małe dzieci i szybko odjechał. Policjanci ustalili w jakim kierunku się oddalił i zatrzymali sprawcę.

Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a za kółko wsiadł mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Gdyby tego było mało, przewoził dzieci bez specjalnie do tego przystosowanych fotelików.

Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi oraz dodatkowa odpowiedzialność za popełnione wykroczenia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24