14.05.2021 10:30 16 WH/Norda FM

Wejherowskie ulice doczekają się remontów

Fot. archiwum

Przebudowa ulicy Św. Anny, remont ulicy Gryfa Pomorskiego i Necla oraz Staromłyńskiej – oto plany inwestycyjne wejherowskiego ratusza. Wiadomo, że modernizacja Staromłyńskiej będzie przebiegać etapowo.

Piaskowa ulica Św. Anny w Wejherowie ma przejść metamorfozę w 2022 roku. Pod koniec bieżącego roku zostanie ogłoszone postępowanie przetargowe.

Ten remont jest ujęty w projekcie rewitalizacyjnym, który zawiera zadania różnej maści w części najbardziej zabytkowej w Wejherowie. Projekt zakończy się w 2023 roku i łącznie warty jest 26 milionów złotych – tłumaczy Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. rozwoju miasta.

Na ul. Św. Anny powstanie jezdnia wraz z chodnikiem. Jak informuje Beata Rutkiewicz, będzie zielono i przyjaźnie, a teren zostanie zagospodarowany.

W przyszłości mam nadzieję, że ta ulica będzie otoczona kolejnymi kamienicami, w której zamieszkają wejherowianie – dodaje Rutkiewicz.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2020 roku informowaliśmy o remoncie Gryfa Pomorskiego i Necla. Na przełomie maja i czerwca na budowę wejdą pracownicy elektrociepłowni.

Ta inwestycja rozłożona jest na lata ze względu na wysoki koszt zadania. Pierwszym elementem będą roboty, które wykona OPEC. Zostaną przebudowane sieci ciepłownicze, a potem wejdzie wykonawca robót. Pracujemy nad tym, aby każdy z mieszkańców w każdym momencie mógł mieć dojazd na własną posesję – informuje Beata Rutkiewicz.

Planowany koniec remontu to 2023 rok. Koszt inwestycji to 11 milionów złotych.

Z kolei remont ulicy Staromłyńskiej zostanie przeprowadzony etapami. Wynika to z nieoczekiwanych problemów, które napotkali wejherowscy urzędnicy.

To taka niespodzianka dla nas, ponieważ wnioskowaliśmy o środki do wojewody na budowę drogi. Koszt całego odcinka Staromłyńskiej to 6 milionów złotych, a otrzymaliśmy tylko milion złotych. To generuje pewne problemy, ponieważ w tej chwili w budżecie nie ma 5 milionów, aby to uzupełnić – zwraca uwagę zastępca prezydenta Wejherowa.

W pierwszym etapie ruszy budowa ronda Staromłyńska – Wyczółkowskiego z wysięgnikami oraz sieciami. Jak na razie trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu. Kolejną częścią będzie przebudowa od ul. Weteranów i ścieżka rowerowa. Dróżka dla rowerów będzie nietypowa.

To ciekawa koncepcja, ponieważ ścieżka nie pójdzie wzdłuż ulicy Staromłyńskiej, bo jest tam za wąsko. Pomiędzy budynkami jest taki przesmyk, który wykorzystany na ścieżkę rowerową. Będzie ona biec równolegle, a nie wzdłuż ulic – wyjaśnia Rutkiewicz.

Nowa ścieżka rowerowa choć będzie inna, to ma być bezpieczna.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24