14.09.2020 11:00 5 raz/wejherowo.pl

Rusza budowa Gryfa Pomorskiego i Necla – będą utrudnienia

Archiwum

Kierowcy z Wejherowa będą musieli się uzbroić w cierpliwość. Ale za jakiś czas zapewne zapomną o utrudnieniach, ciesząc się z nowych, bezpiecznych, dróg. W drugiej połowie września rozpoczną się bowiem prace budowlane związane z budową ul. Gryfa Pomorskiego i Necla – poinformowali przedstawiciele wejherowskiego ratusza. Najpierw jednak teren przebadają archeolodzy.

Rusza budowa ulicy Gryfa Pomorskiego i Necla w Wejherowie. Urzędnicy nie ukrywają, że w związku z planowanymi pracami, nastąpią utrudnienia w ruchu.

Prace będą prowadzone etapami, aby komunikacja w tym rejonie odbywała się sprawnie. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych robót – apelują przedstawiciele miejscowego magistratu.

Jak informuje wykonawca inwestycji, po rozbiórce istniejącej nawierzchni bitumicznej na ul. Necla prowadzone będą prace związane z budową kanalizacji deszczowej. Na odcinku ul. Necla, od ronda z ul. Chmielewskiego do ul. Staffa, zostanie wprowadzone zwężenie jezdni do połowy szerokości i ruch wahadłowy obecną lewą połową jezdni. Na pozostałym odcinku ul. Necla projektowana kanalizacja deszczowa przebiega na lewej połowie istniejącej jezdni, dlatego stosownie do jej przebiegu zostanie wprowadzone zawężenie jezdni przeznaczonej dla ruchu.

Jak dowiadujemy się w ratuszu, trudno w tej chwili określić zakres robót budowlanych jakie wykonawca wykona w 2020 roku, z powodu badań archeologicznych. Nie wiadomo, ile czasu będą trwały, czy archeolodzy natrafią na cenne znaleziska a pogoda jesienno-zimowa nie będzie sprzyjała realizacji badań.

Roboty budowlane muszą zostać poprzedzone badaniami archeologicznymi. Wykonane one zostaną na ul. Necla od ul. Trepczyka do ul. Patoka oraz na ul. Gryfa Pomorskiego od ul. Dzięcielskiego do ul. Orzeszkowej. Ich rozpoczęcie będzie możliwe po dopełnieniu formalności tj. po wydaniu zgody Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie badań archeologicznych – wyjaśniają wejherowscy urzędnicy.

Inwestycja, której zakończenie zaplanowano w 2023 r. ma kosztować ponad 10,9 mln zł. Władze miasta pozyskały na inwestycję 4,3 mln zł dofinansowania ze środków z Funduszu Dróg Samorządowych. W kosztach realizacji zadania kwotą 1,8 mln zł partycypuje również Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gdyni, które zapłaci za wykonaną sieć wodociągową i kanalizację sanitarną. Natomiast Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. ze środków własnych wykona przebudowę sieci ciepłowniczej na odcinku ul. Gryfa Pomorskiego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24