04.05.2021 17:08 1 NW/TTM

Wmurowano kamień węgielny pod budowę remizy dla OSP Kosakowo

Fot.Marek Trybański/TTM

Gaszą pożary, udzielają pomocy ludziom i zwierzętom, pojawiają się na miejscach wypadków – mowa o strażakach, którzy 4 maja obchodzą swoje święto. Podwójny powód do świętowania mieli ochotnicy z OSP Kosakowo, którzy tego dnia oficjalnie otrzymali trzy nowe wozy strażackie.

W gminie Kosakowo trwa budowa remizy dla strażaków ochotników. We wtorek (4 maja) wmurowano kamień węgielny i podpisano akt erekcyjny. Podczas uroczystości mundurowym przekazano również nowe wozy.

Jeden został sfinansowany częściowo przez gminę Kosakowo i dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej, drugi to wygrana w bitwie na wozy w drugiej turze wyborów prezydenckich, a trzeci ufundowany przez prywatnego inwestora - mówi Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo.

Fot.Marek Trybański/TTM

Ze względu na obostrzenia w wydarzeniu nie mogło wziąć udział wiele osób, mimo to, wtorkowe popołudnie było wyjątkowe dla jednostki OSP Kosakowo. Przed budową nowej remizy pojawili się przedstawiciele władz gminy Kosakowo, strażacy i lokalna społeczność.

Nowy obiekt da ochotnikom dodatkowe możliwości. Skorzystają na tym przede wszystkim mieszkańcy gminy i okolicy. Wozy pozwolą natomiast być strażakom zawsze w gotowości.

To jednak święto nie tylko strażaków z Kosakowa. 4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24