03.05.2021 14:10 15 NW/SM w Wejherowie

Kolejne wraki usunięte z przestrzeni miasta

Fot. SM w Wejherowie

Porzucane w środku miasta czy w lasach samochody to temat rzeka. Właściciele czterech kółek nie chcą na własny koszt kasować wraków, więc zostawiają je często „gdzie popadnie”. Od początku tego roku strażnicy miejscy na terenie Wejherowa odholowali 18 pojazdów.

Wraki samochodów, które spotkać można na terenie miasta to zmora wejherowskich strażników miejskich. Porzucone i uszkodzone - często zabierają miejsca parkingowe. Nierzadko ciekną z nich płyny eksploatacyjne i oleje, wpływając negatywnie na środowisko.

Wejherowska straż miejska prowadzi wiosenną akcję „Estetyka i porządek w mieście”. Pierwsze wywózki odbyły się na początku roku, jednak problem jest nadal aktualny i w miejskiej przestrzeni pojawiają się kolejne „niechciane” pojazdy.

Fot. SM w Wejherowie

W dniach 27-29 kwietnia na dozorowany parking wywieziono kolejne 9 aut, które blokowały miejsca parkingowe lub zagrażały środowisku naturalnemu.

Zanim doszło do odholowania tych pojazdów, wcześniej prowadzone były przez straż miejską czynności wyjaśniające celem ustalenia ich właściciela. W większości spraw właściciela nie ma lub są to osoby bezdomne bez stałego miejsca zamieszkania. W trzech przypadkach nagle pojawili się właściciele, pomimo tego, że wcześniej kierowana do nich korespondencja wracała jako niedoręczona – informuje Zenon Hinca, Komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Fot. SM w Wejherowie Fot. SM w Wejherowie Fot. SM w Wejherowie Fot. SM w Wejherowie Fot. SM w Wejherowie Fot. SM w Wejherowie Fot. SM w Wejherowie Fot. SM w Wejherowie Fot. SM w Wejherowie

Po sześciu miesiącach, jeśli nie znajdzie się właściciel, wraki przejdą na własność miasta.

W sumie w 2021 roku podjęto interwencję wobec 38 porzuconych samochodów, z tego 18 odholowano, a 19 właścicieli usunęło pojazdy z dróg. Sprawa jednak nie została zamknięta, a oczyszczanie miasta twa nadal.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24