28.04.2021 15:21 2 PM/pomorskie.eu

W Ergo Arenie będą szczepić masowo - nawet 1500 osób dziennie

Fot. Szpitale Pomorskie

Na początek 1000 szczepień przeciw covid-19 dziennie – by w kolejnych tygodniach osiągnąć liczbę 1500 szczepień każdego dnia. Otwarto Punkt masowych szczepień w Ergo Arenie.

Na terenie hali powstało 7 stanowisk kwalifikujących, 7 stanowisk szczepień i 4 stanowiska rejestracji. Pracować w nim będzie personel złożony m.in. z lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, innych zawodów medycznych, a także rejestratorek, pracowników obsługi, żołnierzy i wolontariuszy.

Dzięki otwarciu tego punku jesteśmy w stanie wykonać około 200 tys. szczepień w ciągu tygodnia. W dwa miesiące możemy zaszczepić wszystkich chętnych mieszkańców Pomorza. Oby nam nie zabrakło szczepionek i oby system informatyczny nie zawiódł. To świetna okazja, abyśmy my, samorządowcy i administracja rządowa, apelowali do mieszkańców Pomorza, by się po prostu szczepili. Chrońmy siebie i swoich bliskich – mówił podczas konferencji marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Punkt w Ergo Arenie będzie drugim w województwie pomorskim pod względem ilości wykonywanych szczepień. Wcześniej, w piątek (23 kwietnia) został otwarty punkt masowych szczepień przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, a 29 kwietnia zostanie otwarty punkt w Gdyni Arenie.

Fot. Szpitale Pomorskie

Szczepienia będą się odbywać 6 dni w tygodniu - od poniedziałku do soboty, w przedziale między godz. 8.00 a 18.00.

Rejestracja na szczepienie w Ergo Arenie odbywać się będzie poprzez:

– całodobową, bezpłatną infolinię 989

– specjalną stronę pacjent.gov.pl

– bezpośrednią rejestrację do punktu szczepień w Ergo Arenie – tel. (58) 763 40 97 oraz tel. 603 262 205.

Fot. Szpitale Pomorskie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24