10.11.2010 12:30 0

Rumia: zmiany w budżecie

Po miesiącach burzliwych sporów i kłótni rumscy radni zaakceptowali proponowane przez burmistrza zmiany w budżecie miasta. Jednak w przyjętym projekcie nadal brakuje funduszy na Szkołę Podstawową nr 1.

Decyzje w sprawie budżetu zapadły dopiero w ubiegłą środę. Poprzednie obrazy Rady Miasta były niezmiennie bojkotowane przez większość koalicjantów. Na wniosek radnych KRN i PiS, z projektu budżetu wykreślono ponad pół miliona zł niezbędnych na opłacenie prac dodatkowych przy modernizacji SP nr 1. Pieniędzy zabrakło też na rozbudowę zintegrowanego systemu Informatycznego „Otago”, który wspiera prace urzędu w kwestiach finansowo-budżetowych.

Od wielu miesięcy rumscy radni nie zgadzają się na jakiekolwiek dofinansowanie „jedynki”, poza funduszami na ekshumacje i pochówek ludzkich szczątków z terenu budowy. Na zaakceptowaniu projektu nowego budżetu skorzystają tylko hala widowiskowo-sportowa MOSiR, gdzie zostanie zakupiona nowa wykładzina i nastąpi przebudowa oświetlenia, i SP nr 6, której przyznano milion zł na rozbudowę.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24