16.04.2021 10:30 14 WH

Zajmują pół chodnika i część jezdni. Po remoncie będzie lepiej

Fot. czytelnik

Czytelnik poinformował nas o problemie na ul. Kazimierskiej w Redzie – samochody parkują na chodniku i w ten sposób uniemożliwiają mijanie się dwóch pojazdów. Okazuje się, że kłopoty pojawiły się z powodu remontu mostu na ul. Puckiej.

Przypomnijmy, że redzki most, który łączy krajową „szóstkę” z drogą wojewódzką nr 216, został zamknięty na początku marca. Powodem był zły stan techniczny i konieczna przebudowa. Wyznaczono objazd przez ul. Obwodową i Kazimierską. To sprawia, że drogi te stały się głównymi trasami w Redzie. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Do redakcji portalu Nadmorski24 napisał czytelnik, który w swojej wiadomości poruszył kwestię organizacji ruchu na ul. Kazimierskiej obok poczty.

Przy placówce pocztowej parkują samochody zajmując pół chodnika i część jezdni. W ten sposób uniemożliwiają mijanie się dwóch samochodów. Zawsze powstaje tam korek i jest niebezpiecznie, ponieważ kierowcy myślą, że się zmieszczą – czytamy w wiadomości od czytelnika.

Fot. czytelnik Fot. czytelnik Fot. czytelnik

Czytelnik zaproponował, aby na tym odcinku postawiono znak zakazu zatrzymywania się. Aby wyjaśnić tę kwestię skontaktowaliśmy się z Urzędem Miasta w Redzie.

Ten most musiał być naprawiony, bo prędzej, czy później mógł się zarwać. Jeżeli zamykamy jedną drogę, to na innej ulicy będzie zwiększona ilość samochodów. Organizacja ruchu wróci do normy. Aż tyle aut nie będzie skręcać na ulicę Kazimierską – tłumaczy Marek Kopicki, kierownik Referatu Inwestycji i Inżynierii Miejskiej Urzędu Miasta w Redzie.

Jak poinformował redzki magistrat remont mostu ma zakończyć się w maju. Najpóźniej zostanie oddany do użytku na koniec miesiąca. To oznacza powrót do normalnej organizacji ruchu. Umiejscowienie znaku zatrzymywania się nie jest konieczne.

Taki okres remontowy został wybrany, ponieważ w czerwcu rozpocznie się sezon i większy ruch nad morze. Wtedy ta inwestycja będzie już zakończona – dodaje urzędnik.

Zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją: [email protected]


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24